Ratlankiai žiemai

LENGVO LYDINIO AR PLIENINIAI RATLANKIAI?

KURIUOS PASIRINKTI ŽIEMAI?

     Atėjus žiemai keliai tampa pavojingesni, pablogėja vasarinių padangų sukibimas ir ateina laikas keisti padangas. Turime kelias galimybes:

     Pirmoji galimybė – naudoti dabartinius ratlankius ir pasikeisti padangas į žiemines specializuotame autoservise (kas reikalauja didelių išlaidų ir brangaus laiko).

     Gal dėlto geriau turėti du ratlankių ir padangų komplektus (vienas žieminis, o kitas vasarinis), bet tai reikalauja sandėliavimo vietos, kuri yra nepatogi gyvenantiems miesto ribose. Turint sandėliavimo patalpas ir jei gyvenate regione, kur sezonų skirtumai yra labai ryškūs, patartina naudoti du ratlankių komplektus. Taip pat turint naują automobilį, kuris turi didelius ratus pagal komplektacini surinkimą galimas žieminis variantas mažesnių ratlankių ir pigesnių žieminių padangų.

Ekspertų teigimu, plieniniai ratlankiai žieminėms padangoms yra geriausias pasirinkimas.

     Pigesni, atsparesni įbrėžimams nei aliumininiai, plieniniai ratlankiai taip pat yra sunkesni, o tai yra privalumas ir trūkumas, suteikia padangai geresnį sukibimą su sniegu, bet ir papildomas automobilio svoris reikalauja truputi daugiau kuro suvartojimo. Žinoma plieniniai ratlankiai nepasižymi itin patrauklia išvaizda, tačiau galima panaudoti ratų gaubtus.

Patarimas lietų ratlankių mėgėjams:

     Jūs visada galite naudoti specialius ratlankius, kurie yra atsparūs druskos korozijai ir pasižymi optimaliu ilgaamžiškumu. Tokių ratlankių atsparumas ypač priklauso nuo lako sluoksnio storio ir lako kokybės. Blogas ratlankių padengimas praleidžia purvą, druskas ir sukelia aliuminio koroziją. Tada ratlankio padengimas pradeda luptis nuo metalo, tokiais atvejais toje vietoje kur padanga glaudžiasi su ratlankiu atsiranda oro išsileidimo galimybė.

Taip pat skaitykite

Ratlankių matmenys
Informacija apie ratlankių matmenis ir jų žymėjimo standartus.
Padangos ir ratlankio suderinamumas
Tinkamas ratlankio ir padangos pločių suderinimas.
Teisingas ratlankio eksploatavimas
Ratlankio nuėmimas/uždėjimas, plovimas ir kita naudinga informacija.