Padangų sandėliavimas

Kaip sandėliuoti nenaudojamas padangas?

Didelio skirtumo kaip saugoti padangas: su ratlankiais, ar išmontavus, nėra. Padangas galima sandėliuoti įvairiai: pakabinus, pastačius, paguldžius ant grindų ar sukrovus jas vieną ant kitos, kaip šulinio rentinį. Sandėliavimo būdo pasirinkimas priklauso nuo to, ar padangos yra su ratlankiais, ar ne.

Padangos neskirtos ilgalaikiam sandėliavimui, padangų laikymas kelis mėnesius netinkamomis sąlygomis gali turėti neigiamą poveikį.

  

Padangas patartina sandėliuoti:

gerai vėdinamose, sausose ir nuo tiesioginių saulės spindulių ir blogo oro apsaugotose patalpose;

atokiai nuo bet kokių cheminių medžiagų, tirpiklių ar angliavandenilių, galinčių pakenkti gumai;

atokiai nuo bet kokių daiktų, galinčių pradurti gumą (aštrus metalas, mediena ir t. t.);

atokiai nuo bet kokių karščio ir ugnies šaltinių, karštų daiktų, kibirkščiuoti ar elektros iškrovą galinčių sukelti medžiagų ir ozono šaltinių (transformatoriai, elektros varikliai, litavimo įranga ir t. t.). Jei yra užtektinai vietos padangoms sukrauti į rietuvę, pasirūpinkite, kad jos nesideformuotų.

Jei padangos sandėliuojamos ilgą laiko tarpą, sukeiskite jas vietomis (pakeiskite padangų išdėliojimo tvarką). Nesuspauskite padangų kitais daiktais. Visais atvejais padangoms tvarkyti naudokite jiems nekenkiančius įrankius ar įrangą.

 

Padangų be ratlankių sandėliavimas

Padangos turi būti laikomos žemoje temperatūroje ne dienos šviesoje (ozonas turi neigiamą poveikį padangų gumai). Patalpa turi būti gerai vėdinama (be skersvėjų). Padangų sandėliavimui labiau tinka rūsys arba dirbtuvės, negu palėpė ar garažas, dėl nestabilios temperatūros.

Išmontuotų padangų jokiu būdu negalima laikyti sukrovus „šuliniu“ vieną ant kitos. Nuo svorio deformuojasi padangų šonai, todėl vėliau jų paviršius netolygiai ir žymiai greičiau dėvisi. Tokias padangas galima sandėliuoti tik vertikaliai, kaip įmanoma laisviau sudėjus jas ant grindų ar didelėje lentynoje. Taip laikant padangas patariama periodiškai pasukti, kad jos net ir minimaliai nesideformuotų. Jei laikote padangas su baltais užrašais, būtina uždengti užrašus, kad juoda guma nenusidažytų nuo balto užrašo. Taip pat galima kiekvieną padangą dėti į plastikinį maišą, paliekant kuo mažiau oro ir taip apsaugoti padangą nuo dulkių ir drėgmės.

 

Padangų sandėliavimas su ratlankiais

 Padangų sandėliavimas su ratlankiais yra geresnis pasirinkimas nei pirmasis variantas. Tačiau tam reikia turėti atsarginius ratlankius. Tokias padangas reikia laikyti horizontalioje, o ne vertikalioje padėtyje. Priešingai nei be ratlankių, padangos su ratlankiais gali būti dedamos viena ant kitos. Padangas su ratlankiais geriausia laikyti sukabintas palubėje per centrinę rato skylę pervėrus kokį nors strypą ar vamzdį ir panašiai, sukrovus jas vieną ant kitos, kaip šulinio rentinį, ar suguldžius ant lentynų (patariama oro slėgį nuleisti iki 1,5 bar., jei padangos su ratlankiais sandėliuojamos stelažuose oro slėgis turi būti toks koks yra numatytas Jūsų automobiliui).

 

Transporto priemonės pastatymas ilgam laiko tarpui

Jei transporto priemonė nenaudojama ilgą laiko tarpą, reikia reguliariai tikrinti padangų oro slėgį ir išlaikyti gamintojo rekomenduojamą lygį arba automobilis turėtų būti laikomas ant atramų. 

Taip pat skaitykite

Padangų išmatavimai ir žymėjimas
Viskas apie padangų išmatavimus, specialius žymėjimus ir amerikietiškus išmatavimų standartus.
Viskas apie slėgį padangoje
Tinkamas oro slėgis padangoje užtikrins, kad Jūsų padangos tarnautų ilgai ir nusidėvėtų tolygiai.
Kaip sužinoti Jums tinkamų padangų išmatavimus?
Trumpa informacija kaip sužinoti jūsų automobiliui reikalingus padangų išmatavimus