Garantija

Visoms mūsų prekėms suteikiama dviejų metų kokybės garantija


Europos Sąjungos direktyvos užtikrina nemokamą dviejų metų garantiją visoms Europos Sąjungoje parduodamoms prekėms. Puikiai išmanome savo įsipareigojimus pagal ES įstatymus ir nesislepiame už trumpesnio nei šis laikotarpis prekybinės garantijos termino. Perkant padangas arba ratlankius iš {shop_name} užtikriname Jūsų teisę į šią garantiją. 

Garantinės sąlygos:

  • Garantinis terminas dveji metai. Jis skaičiuojamas nuo prekės(-ių) pristatymo/ perdavimo pirkėjui dienos;
  • Garantija suteikiama visoms prekėms nuo gamyklinio broko ir pažeidimų, atsiradusių iki prekių perdavimo klientui momento;
  • Padangų garantija negalioja defektams, atsiradusiems dėl neteisingo jos naudojimo ar saugojimo, mechaninio ar cheminio pažeidimo, neteisingo ratlankio dydžio/tipo naudojimo, netinkamo oro slėgio padangoje, netinkamo apkrovos, greičio indeksų ar kitų parametrų parinkimo, neteisingo sumontavimo, remonto ar kitų priežasčių, kurias tiesiogiai ar netiesiogiai sukėlė padangos naudotojas. Garantija taip pat netaikoma padangos ridai arba pažeidimams, atsiradusiems po protektoriaus nudėvėjimo iki gamintojo rekomenduojamos minimalios žymos.
  • Ratlankių garantija negalioja defektams, atsiradusiems dėl netinkamų varžtų ar centravimo žiedų naudojimo. 

Kad galėtumėte pasinaudoti prekės garantija, turėkite jos įsigijimą patvirtinantį dokumentą (sąskaitą, kvitą) arba jo kopiją. 

 


 

Ką daryti jei įtariate, kad įsigijote nekokybišką prekę?

Dažniausi garantiniai atvejai

Dažniausi negarantiniai atvejai

Ar padangos brokas gali sukelti vibraciją?

14 dienų persigalvojimo laikotarpis

 

  

 

Ką daryti jei įtariate, kad įsigijote nekokybišką prekę? 

Pateikiame trumpą standartinės garantinės procedūros aprašymą, kad žinotumėte kaip elgtis pastebėjus prekės defektus ar ko tikėtis kreipiantis dėl garantijos pritaikymo: 

 

Dažniausiai padangų ar ratlankių gamyklinis brokas pastebimas montavimo metu. Jei vis tik įtarimų dėl prekės kokybės atsirado jau pradėjus ją naudoti - pirmiausiai įvertinkite, ar ją galima toliau saugiai eksploatuoti. Jei abejojate, pasitarkite su specialistais. Jūsų saugumas - svarbiausia. 

 

Kad galėtumete pasinaudoti prekės garantija - turėkite jos įsigijimą patvirtinantį dokumentą (sąskaitą, kvitą) arba jo kopiją. 

 

Elektroniniu paštu, telefonu arba kitais nurodytais kontaktais usisiekite su {shop_name} darbuotojais. 

 

Jei dėl garantijos kreipiatės elektroniniu paštu - prisekite kelias defekto nuotraukas. Kartais garantinį atvejį galima patvirtinti pagal jas. Tokiu atveju naują prekę arba pinigus gausite greičiau.

 

Mes pasirūpinsime nekokybiškos prekės transportavimu iki mūsų

 

Padangą patikrai reikia pristatyti be ratlankio, ratlankį be padangos. Jei numontavus defekto gali nesimatyti - kaip elgtis pasitarkite su {shop_name} darbutojais .

Patvrtinus garantinį atvejį - kompensuojame montavimo išlaidas.

 

Nekokybišką prekę išsiusime patikrinti gamintojui, jo atstovui arba pasirūpinsime nepriklausoma prekės patikra. Atstovaujame Jūsų interesus ir ieškome operatyviausių ir patikimiausių būdų spręsti garantinius klausimus!

 

Patikrinimo metu nustatomi padangos pažeidimai ir jų priežastys.
Svarbu: siekiant įsitikinti, ar padangos vidinė konstrukcija nėra pažeista/brokuota, patikrinimo metu padanga gali būti sugadinta (supjaustyta). Nepriklausomai nuo to, ar atvejis garantinis, ar ne.
Ratlankiai dažniausiai tikrinami jų nepažeidžiant.

Garantinė procedūra paprastai trunka 15-30 dienų*. Visgi esant sunkiau nustatomiems pažeidimams, vėluojant logistikai (pvz. šventiniu laikotarpiu) garantinė procedūra gali šiek tiek išsitęsti.
*Skaičiuojama nuo pranešimo apie nekokybišką prekę dienos. 

  Patvirtinus, kad prekė nekokybiška dėl gamyklinio broko - pakeisime ją nauja. 
Pagal gamintojų rekomendacijas vieną naują padangą ant tos pačios ašies galima montuoti, kai senesnės protektoriaus likutis ne mažesnis nei 70 procentų
  Jei prekės pakeisti nauja neįmanoma (jau nebegaminama), arba jei to atsisakysite - gražinsime pinigus
  Nepriklausomai nuo to, ar atvejis garantinis, ar ne - pasirūpinsime netinkamos naudoti padangos utilizavimu
Jūsų isigytos prekės garantija papildomai pratesiama tiek dienų, kiek truko garantinė procedūra (t.y. kiek laiko negalėjote naudotis preke). 
  Garantinės procedūros dažniausiai nėra patogios ar malonios, tačiau stengiamės, kad visi procesai praeitų kuo greičiau, o Jūsų interėsai būtų sąžiningai apginti. 

 

  

  

Dažniausi garantiniai atvejai

 

Disbalansas

Kaip ir dauguma padangų broko atveju, disbalansas pastebimas dar montavimo metu. Jei užmontavus naują padangą ant tiesaus ratlankio nepavyksta jos subalansuoti arba subalansavimui reikia nelogiškai daug svorio - kreipkitės į {shop_name} darbuotojus nurodytais kontaktais.

 

 

Sluoksnių atsiklijavimas, akivaizdūs padangos konstrukcijos defektai

Įtarus bet kokius padangos konstrukcijos defektus arba sluoksnių atsiklijavimą nerizikuokite toliau naudoti tokios padangos. Nedelsiant pakeiskite ją į atsarginę arba kreipkitės į techninę pagalbą. Įliustracijoje pateikiame ekstremalius padangos sluoksnių atsiklijavimo atvejus kai vairuotojai nepastebėjo arba nekreipė dėmesio į konstrukcijos defektus. Pirminiai tokių defektų požymiai gali būti ne tokie grūbus.




  

  

Dažniausi negarantiniai atvejai

 

Siūlome drąsiai naudotis savo teisėmis į prekių garantiją. Jei abejojate, ar Jūsų atvejis garantinis - susiekite su {shop_name} darbuotojais ir mes mielai atsakysime į visus Jūsų klausimus. Tačiau taupant Jūsų laiką, pateikiame dažniausiai pasitaikančių negarantinių padangų pažeidimų pavyzdžių ir iliustracijų. Deja, šiais atvejais padangos pažeistos mechaniškai ir garantija negalioja. 

Pažeidimai atsiradę dėl per žemo slėgo padangoje

Ilgai važiuojant su per mažu oro slėgiu, padangos konstrukcija gadinama taip pat, kaip ir vežant gerokai didesnį svorį nei rekomenduojama. Tokie pažeidimai ypač pavojingi, nes nematomi išoriškai, kol padanga nesprogsta arba kitaip nesideformuoja. Visgi, numontavus padangą ir pažvelgus į jos vidinę dalį, akivaizdžiai matosi, jei pažeidimai atsirado dėl per mažo slėgiu. Padangos šonai būna „sudegę“ iš vidaus, matosi drožlės, jaučiamas šoninės konstrukcijos susilpnėjimas. Esant šiems požymiams padangų garantiniai atvejai nėra svarstomi. Norint išvengti šių pažeidimų, labai svarbu reguliariai tikrinti padangų slėgį. Daugiau apie padangų slėgį skaitykite nuorodoje.


Netolygus dėvėjimasis ir kiti mechaniniai protektoriaus pažeidimai

Netolygus protektoriaus dėvėjimasis dažniausiai parodo, kad padanga pažeista dėl blogos automobilio ratų geometrijos, pakabos laisvumo arba netinkamo oro slėgio. Retais atvejais, staigiai stabdant be antiblokavimo sistemos arba užstrigus ratui protektorius sugadinamas (nutrinamas) vienoje vietoje. Toliau naudojant tokią padangą atisranda vibracija . Esant netolygiam protektoriaus nudilimui padangų garantiniai atvejai nėra svarstomi.  

 


Guzai atsiradę dėl mechaninių padangos konstrukcijos pažeidimų

Šonai - silpniausia ir lengviausiai pažeidžiama padangos dalis. Po smūgio į duobę ar bortelį plyšta padangos vidinė konstrukcija, oro slėgis patenka į vidinius padangos sluoksnius ir atsiranda guzas. Kartais guzas gali atsirasti praėjus kelioms dienoms ar net mėnesiams po smūgio, ar po pakartotinio smūgio į tą pačią vietą. Jei guzas atsirado naujos padangos montavimo metu, pirmosiomis naudojimo dienomis ir vidinėje padangos dalyje nesimato pažeidimų - tai gamyklinis brokas. Jei gerokai vėliau - tikėtina, kad patikrinimo metu supjausčius padangą bus rasti mechaniškai nutraukti padangoje esantys siūlai ir padanga nebus keičiama pagal garantiją.

 

Pažeidimai atsiradę dėl netinkamo montavimo

Netinkamai montuojant padangą dažniausiai pažeidžiama su ratlankiu besiliečianti padangos dalis. Tokie pažeidimai gali lemti oro pralaidumą į įšorę arba į vidinius padangos sluoksnius. Atidžiai rinkitės patikimus montuotojus!

 

 

 

 

 

Ar padangos brokas gali sukelti vibraciją?  

 

Labai dažnai pasitaiko atvejų, kai įtariami ne akivaizdžiai matomi padangos defektai, o per automobilio kėbulą arba vairą juntamas drebėjimas iš ratų. Kadangi vibraciją sukelti gali daugybė kintamųjų (padanga, ratlankis, stebulė, pakabos būklė ir t.t.), reikia nustatyti, ar jos priežastis - nekokybiška padanga ar kiti automobilio komponentai. Vien faktas, kad prieš sumontuojant naujas padangas vibracijos nebuvo, nebūtinai reiškia padangos broką. 
Ką pirmiausia reiktų patikrinti? 

  • Automobilio pakabą. Ar galėjo kažkas sugesti pakaboje, jei prieš porą valandų viskas buvo gerai? Deja, taip. Automobilio pakėlimas keltuvu jau sukelia apkrovą pakabos elementams. Jei tam tikros guminės pakabos dalys buvo pasidėvėjusios, pakėlus automobilį spyruoklių jėga gali jas galutinai nuplėšti. Pakaboje atsiradęs laisvumas gali sukelti vibracijas važiuojant. Nors tokio scenarijaus tikimybė gana maža - pasitikrinti verta. 

Atmetus pakabos laisvumą, reiktų tikrinti ratus ir nustatyti, kuris sukelia vibraciją; jį nuimti ir apžiūrėti.

  • Patikrinti rato tvirtinimo vietą: ar nėra purvo, rūdžių, nenuimtų centravimo žiedų ar kitų priežasčių kurios trukdytų ratlankiui tolygiai prisispausti prie stebulės.
  • Apžiūrėti, ar padanga tolygiai per visą perimetrą prisiglunda prie ratlankio. Jei reikia, permontuoti padangą.
  • Ar nenukrito/ neatsiklijavo balansavimo svareliai. Švariai nenuvalius purvo ar druskų nuo ratlankio, svareliai gali atsiklijuoti. 
  • Patikrinti arba pakartotinai atlikti rato balansavimą. 
  • Patikrinti ratlankio tiesumą.

Jei po pirminės apžiūros vibracijos šaltinio nustatyti nepavyko, yra dar šis tas, ką reiktų žinoti. 

Kadangi padanga sudaryta iš daugybės atskirų sluoksnių ir komponentų, skirtingose vietose jos sąvybės (kietumas, tamprumas) gali nežymiai skirtis. Tai vadinama padangos konstrukciniu netolygumu. Padangai riedant, ji susispaudžia lyg būtų sudaryta iš spyruoklių. Jei šių spyruoklių kietumas skiriasi daugiau nei leidžiama, tai gali būti vibracijos priežastis. 

Padangos konstrukcinis netolygumas

Gamybos proceso pabaigoje gamintojai matuoja šią savybę, tikrina ar konstrukcinis netolygumas leistinas. Kartais raudonu pilnaviduriu tašku pažymima, kurioje padangos vietoje yra šios savybės maksimumas (radial force variation first harmonic maximum). Panašiai (geltonu apskritimu) žymima lengviausia padangos vieta. 

Lengviausio padangos taško ir konstrukcinio netolygumo maksimumo žymėjimai ant padangų

Įprastai ši informacija nėra aktuali vartotojui ar net padangų montuotojams. Dažniausiai padangos montuojamos ir naudojamos neatsižvelgiant į šiuos žymėjimus. Kartais raudonas taškas klaidingai laikomas sunkiausia padangos vieta, jį bandoma derinti su oro vožtuvo (ventilio) vieta ir pan. Iš tiesų, siekiant maksimalaus rato tolygumo, raudonas taškas turėtų sutapti su specialiu žymėjimu ant ratlankio arba žemiausia ratlankio vieta.



Kaip nustatomas ir kompensuojamas padangos konstrukcinis netolygumas, galima pamatyti šiame vaizo įraše (anglų k.):

Taigi, net jei padangos konstrukcinis netolygumas leistinas, atsitiktinai parinkus netinkamą padangos padėtį ratlankio atžvilgiu gali atsirasti vibracija. Specialios balansavimo staklės gali išmatuoti konstrukcinį netolygumą ir parinkti tinkamiausią padangos padėtį. Tačiau praktikoje dažniausiai eksperimentuojama pasukant padangą 180 ar 90 laipsnių, užmontuojant padangą ant kito ratlankio.

Padangos patikra su riedėjimo pasipriešinimą įmituojančiomis staklėmis. (Leistina riba 80, kairėje kokybiška padanga (45), dešinėje brokuota (90)

Jei įtariate, kad Jūsų įsigyta padanga gali sukelti juntamas vibracijas, nedelsiant susisiekite su {shop_name}darbuotojais. Sieksime produktyvaus bendradarbiavimo aiškinantis, ar padanga kokybiška ir Jūsų, kaip pirkėjo, teisių į garantiją užtikrinimo. 

SVARBU: Gamybos proceso metu gamintojai tikrina kiekvienos padangos geometrinį balansą ir konstrukcinį netolygumą. Tačiau šie parametrai gali pablogėti dėl netinkamo transportavimo, be to skirtingi gamintojai gali nustatyti skirtingas leistinas paklaidas. Patikimi, žinomi padangų gamintojai užtikrina atidesnį patikros procesą, toleruoja mažesnes paklaidas ir rūpinasi kokybiška logistika. 

 

 

 

14 dienų persigalvojimo laikotarpis

 

Jūs turite teisę grąžinti bet kurią {shop_name} įsigytą prekę per 14 dienų, nenurodydamas jokios priežasties ir atgauti sumokėtus pinigus. Norėdami pasinaudoti šia teise, nepasibaigus 14 dienų laikotarpiui turite nedviprasmišku pranešimu (raštu, paštu ar elektroniniu paštu) pranešti {shop_name} administracijai apie savo sprendimą. Laisvos formos pranešime nurodykite savo kontaktinius duomenis, užsakymo arba sąskaitos faktūros, pagal kurią įsigyta prekė(-ės), numerį, kokiu būdu ir kada grąžinsite prekę, taip pat banko sąskaitą, į kurią pageidaujate atgauti pinigus. Kad būtų laikomasi termino, pakanka, jog praneštumėte per 14 dienų nuo tos dienos, kurią gavote prekę (-es). Jeigu persigalvojimo laikotarpio pabaiga sutaps su nedarbo diena, jis bus pratęstas iki artimiausios darbo dienos. Prekę turite išsiųsti/grąžinti atgal per 14 dienų nuo pranešimo apie sprendimą pasinaudoti šia teise dienos. Atgavę prekę ir įsitikinę, jog ji nebuvo naudojama, yra nesugadinta, nepraradusi prekinės išvaizdos, per 3 darbo dienas grąžinsime Jums pinigus, įskaitant pristatymo mokestį (išskyrus papildomas išlaidas, patirtas Jums pasirinkus ne standartinį pristatymo būdą).

Svarbu:

Pasinaudojus šia teise, turite padengti prekės (-ių) grąžinimo išlaidas, arba savo transportu pristatyti grąžinamą prekę (-es) į {shop_name} buveinę Savanorių pr.176F, Vilnius.

14 dienų persigalvojimo laikotarpis netaikomas pagal specialų užsąkymą pristatytoms prekėms (ne iš elektroninės parduotuvės asortimento).

 


Vartotojų teisės perkantiems internetu

Pirkimo-pardavimo taisyklės